Madonna Eurovision Şarkı Yarışması’ nda sahne alacak.

Evet şaka değil gerçek.

Dünyaca ünlü Grammy ödüllü şarkıcı Madonna İsrail’in Tel Aviv kentinde yapılacak olan 2019 Eurovision Şarkı Yarışması için şarkı söyleyecek.

Pop müziğin kraliçesi Madonna’ nın 18 Mayıs’ taki performans için 1,5 milyon dolar alacağı iddia edildi.

Pop müzik tarihinde onlarca hit şarkıya imza atan 60 yaşındaki yıldız sadece 2 şarkı söyleyecek.

Konser bütçesini Kanada’ da yaşayan İsrailli iş adamı Sylvan Adams’ ın karşılayacağı belirtildi.

1956 yılından bu yana yapılan yarışmada; 2003 yılında, Sertab Erener – Every Way That I Can isimli şarkısıyla ülkemize birinciliği getirmişti.

 

 

Geçen yıl Eurovision’ da birinciliği İsrail’li şarkıcı Netta – Toy isimli şarkısıyla kazanmıştı.

 

 

2018 yılında konser verip en çok bilet satanlar haberime  buradan  ulaşabilirsiniz.

EUROVISION PROTESTOSU

Türkiye; Eurovision Şarkı Yarışması’ na, oylama sistemini doğru ve tarafsız bulmadığı için 2014 yılından beri katılmama kararı almıştı.

İsrailli yetkililer, yarışmayı Kudüs’ te düzenlemek istemiş, Filistin halkına yönelik insan hakları ihlaleri dolayısyla tepki çekmesi ve hakkında boykot çağrısı sonrası Kudüs yerine Tel Aviv’ de yapmaya karar vermişlerdi.

Dünya çapında 140 şarkıcı, İsrail’ de yapılacak olan 64.Eurovison Şarkı Yarışması’ nın boykot edilmesine İngiliz The Guardian gazetesinde yayımladıkları mektupla destek vererek, ” Biz, burada imzası bulunan sanatçılar, Filistinli sanatçıların İsrail’ in ev sahipliğinde yapılacak 2019 Eurovision Şarkı Yarışması’ nı boykot çağrısını destekliyoruz. Filistinliler, özgürlüklerine, adalet ve eşit haklara kavuşana kadar onları temel haklarından mahrum eden devlet ile işler eskisi gibi yürütülmemeli ” ifadelerine yer vermişti.

Dünyaca ünlü şarkıcıların bir kısmı konserlerini iptal etmezken, Yeni Zelandalı şarkıcı Lorde İsrail konserini iptal etmişti.

 

 

Fakat ünlü yıldız Madonna yarışma gecesi 1,5 milyon dolara 2 şarkı seslendirmek karşılığında sahneye çıkmayı kabul etti.

Madonna daha önce 2009 ve 2012 yılında İsrail de konserler vermişti.

Zaman zaman aktivist olan Madonna’ yı Trump karşıtı sözlerle hatırlayabilirsiniz. Madonna protesto eden birçok şarkıcıya nazaran 1,5 milyon dolar ve ikna sayesinde Eurosvision Şarkı Yarışması’ nda sahne almayı kabul etti.

 

Madonna’ nın en iyi şarkılarından oluşan Spotify listeme  buradan  ulaşabilirsiniz.

 

Sağlıklı ve müzik dolu günler.